Jak prát funkční oblečení

Víte, jak správně vyprat vaše outdoorové funkční oblečení?


Chcete pro vaše funkční oblečení to nejlepší? Dopřejte mu profesionální péči čistírny.

Ačkoliv doba covidová přespříliš nepřeje radovánkám na sněhu, určitě jste se i vy vydali alespoň na běžky nebo na procházky zasněženou krajinou, a proto nezapomeňte po sezóně vaše outdoorové oblečení vyčistit a dobře uskladnit na další sezónu. Je to velmi jednoduché: čím lépe se budete o své šatstvo starat, tím déle vám vydrží a jeho funkčnost se nesníží.

Určitě se můžete do praní funkčních outdoorových látek pustit na vlastní pěst, ale je zapotřebí pečlivě číst cedulky na vašem oblečení, abyste nenadělali více škody než užitku. Určitě byste nebyli první, kdo snížil nepromokavost bundy jen kvůli tomu, že použil běžnou aviváž. Zde je zapotřebí využít speciální gely, které funkčnost látek nesníží. Věděli jste také, že pokud chcete doma prát prošívanou péřovou bundu, tak je potřeba společně s ní dát do pračky tenisáky, aby se peří neslepilo dohromady? Nebo je nutné dát bundu do sušičky.

 

Ano, jak správně tušíte, praní outdoorového oblečení není žádná sranda a je zapotřebí dodržet určité postupy, abyste drahou bundu nemuseli hodit rovnou do koše. Navíc efekt praní doma nikdy nebude tak dokonalý jako ve specializované čistírně. Co když se navíc ta čistírna ještě specializuje na outdoorové vybavení? Vaše oblečení vám bude děkovat a věrně sloužit i nadále. Praním a impregnací outdooru se zabýváme již několik let, a proto si dovolíme tvrdit, že máme v tomto oboru bohaté zkušenosti. Jmenujeme se PeremeOutdoor.cz a mezi naše hlavní zákazníky patří mimo jiné i HUDY Sport, Hanibal a Nalehko.

 

K praní a impregnaci vašeho outdoorového vybavení je využívána profesionální technologie tzv. mokrého čištění, kterou vyvinula firma Miele. Díky této technologii je zaručeno zachování funkčních vlastností a maximální ochrana textilního vlákna. K ošetření používáme ekologické prostředky té nejvyšší kvality ze Švýcarska, které se chovají šetrně nejen k vašemu oděvu, ale i k matičce Zemi.

K praní Vašeho outdoorového vybavení jsou použity prostředky z řady DEHATEX, které byly speciálně vyvinuty pro péči o všechny druhy funkčních vláken, přírodních či syntetických, a to včetně peří. Výhodou je prací proces v neutrálním pH, které je šetrné jak k textilním vláknům, tak i následně k vaší pokožce. Produkty z řady DEHATEX neobsahují žádné fosfáty, bělící nebo opticky zjasňující prostředky, a ani žádné enzymy. Z tohoto důvodu jsou velice snadno biologicky rozložitelné, a tím pádem vysoce ekologické.

Proč dát přednost Peremeoutdoor.cz před vaší pračkou?
Abychom si správně rozuměli, proti vaší pračce vůbec nic nemáme, ale outdoorové vybavení dá určitě přednost profesionálnímu a šetrnému zacházení. Využíváme pračku, určenou na mokré čištění - což je nejen pro outdoor šetrnější. Navíc pro péřové bundy a spacáky máme speciálně větší sušičky, ve kterých se vysuší za kratší dobu, a tedy opět mnohem šetrněji.

Zvládáme vyčistit funkční materiály jako jsou Goretex, peří, primaloft a mnohé další. Z produktů pereme bundy, kalhoty, rukavice, druhé vrstvy, spacáky. Samozřejmostí je, že vám vyprané kusy v ceně i naimpregnujeme (vyjma spacáků, samozřejmě). Určitým bonusem bude i to, že ušetříte nervy, o které by vás péče o vaše oblíbené kousky připravila.

Podívejte se na možnosti čištění vašeho oblečení.